Content

2011/04/05

Woman's soul. Dusza kobiety. [White].

12 comments :

 1. Przejrzałam też inne kolory duszy kobiecej :-), mnie najbardziej chyba pasuje jednak ten biały :-)
  A zdjęcia naprawdę na poziomie - brak mi słów :-) Mnie jeszcze daleko do takiej umiejętności robienia zdjęć - ale wszytko przede mną :-)
  Pozdrawiam

  ReplyDelete
 2. very nice Mart (how else, coming from you..)

  ReplyDelete
 3. ohhhhhhh rzesz! Ta elokwencja to wynik zatchnięcia - co tu mówić? Patrzeć! Patrzeć trzeba! :)

  ReplyDelete
 4. Dag
  Dziękuje :-)
  No pewnie że wszystko przed tobą :-) i wiele innych wspaniałych rzeczy też!

  Mamo Ammara :-) dobrze, że to ‘zatchnięcie’ a nie zatęchnięcie :D. Proszę patrzeć do woli i bez ograniczeń.

  ***
  Z białych zdjęć pozostały oczywiście rozerwane nie-wiadomo-jak? perły w sztukach pojedynczych, znajdowane co i rusz w kuchni! No ale czego się nie robi gdy kobieca dusza woła ‘biały’…
  ***

  Mihaela – you better tell me the Finland story…. ;-) I can't wait!

  ReplyDelete
 5. Zakochalam sie w drugim kolazu i w muszelkach, sa piekne...!!! bardzo podoba mi sie taka biala, czysta i delikatna kobieta... :-) M

  ReplyDelete
 6. Mamsam :) kobieta to taka niesamowita istota co ma duszę w kolorach tęczy! Raz łagodna raz szalona….
  Uściski!

  ***
  No to nie pozostaje mi nic innego dziewczyny jak zaprosić was na filiżankę białej herbaty :)

  ReplyDelete
 7. Witam,

  Już wcześniej byłem na tej stronie i podziwiałem fotki. Skromnie Pani pisała o swojej pasji, a pracę są naprawdę na najwyższym poziomie. Świetne kadry, piękne światło, bardzo kreatywne wykorzystanie głębi ostrości. Widać profesjonalizm i umiejętność patrzenia. Rzadko się widuje tak dobre zdjęcia. Piszę to z pełną odpowiedzialnością i jako zawodowy fotograf. Niechże Pani zdradzi, jaki to sprzęt, choć wiadomo, że to nie tylko kwestia sprzętu.

  Pozdrawiam i jeszcze raz wyrazy uznania,
  Łukasz
  www.jordania.in

  ReplyDelete
 8. Lukaszu ;-) jest mi szalenie miło kiedy czytam twoje komentarze. Dziękuję za nie bardzo, bardzo mocno!
  To zabawne, ale tak się zastanawiam czy może kiedyś, gdzieś przypadkiem nie przecięły nam się drogi na UMK? :-) bo świat jest taki mały :-)

  Sprzęt z którego korzystam to Canon 5D oraz moje ukochane ‘jasne’ obiektywy, 50mm 1.4 którym chyba robię większość zdjęć, jeśli nie wszystkie :-) oraz 24mm 2.8, który wykorzystuję do krajobrazów. To niestety wszystko co posiadam z cennego zaplecza fotografa ;-) . Reszta to setki białych arkuszy papieru, które są poupychane w każdym kącie pokoju, kilka blend i masa ‘gratów’ które czekają na swoją kolej zaistnienia.
  Wszystko inne pozostaje już wielkim kombinowaniem jak ująć coś co ‘widzę’ dokładnie tak jak to widzę :-) i czasami jest ciężko bo chciałoby się mieć takiego Mark II 5D :-).... i wiele innych fajnych 'szkiełek' :-)

  Pozdrawiam! I podziwiam 'Jordanię' ;-)

  ReplyDelete
 9. Biały to dla mnie dziwny kolor. sam w sobie jest dla mnie bardzo refleksyjny, pełen wyrazu a jednak tworzy wspaniałe kompozycje praktycznie z każdym kolorem.
  Ja jednak myślę że kobieta ma w sobie calą paletę barw.
  Tak nieśmiało się pytam czy będzie post o kolorze zielonym i niebieskim?

  ReplyDelete
 10. Może i przecięły. Ja w Toruniu bywałem w latach 2000-2007. Później już nie, ale niebawem chyba znów pojadę do Grodu Kopernika - na wycieczkę. Nie mogę się doczekać...

  Tak też myślałem, że to pełna klatka i jakaś stałka. 50 1.4 Canona, tak? 5d MK II wcale nie musi być lepszy. Więcej pixeli - większe szumy. Zakres tonalny też słabszy. No chyba, że filmowanie tak Panią ciągnie.

  Po tym, co tu zobaczyłem sam się zastanawiam, czy nie kupić właśnie starej "piątki". Plastyka i głębia ostrości nieosiągalna dla mojego 50d. Używane 5d zaś nie są już takie drogie.

  Pokazała Pani, że można naprawdę pięknie fotografować. Jestem ZACHWYCONY! Trochę ciężko się tu ogląda fotki, ale i tak widziałem już prawie wszystkie ;-)

  Idę dalej podziwiać... ;-)

  Ł.

  ReplyDelete
 11. Kerry-Marto
  Biały kolor jest faktycznie w pewien sposób dziwny jeśli sobie go przeanalizować :-). Jest prawie wszędzie, jeśli nie na pewno wszędzie :-). Zastanawiam się czy można w ogóle nie lubić białego skoro otacza nas ze wszystkich stron i do wszystkiego pasuje…
  Och widzisz z tym zielonym..to jest problem bo to mój ulubiony i nie mogę się zdecydować co tu zielonego wybrać, może już szybciej nadejdzie dzień niebieskiego :-)


  Łukaszu
  Wycieczka do Torunia zawsze jest fajna! Nie ma to jak gofry pod arkadami :-)
  Tak, 50mm 1.4 Canona, jak dla mnie jest to jeden z lepszych obiektywów w dobrej normalnej cenie. Myślę, że plastyka zdjęć bardziej właśnie idzie w parze z obiektywem, niż z samym body aparatu.
  A na czym polega ta ‘ciężkość’ oglądania zdjęć? długo się ładują?

  ReplyDelete

Marta

*As Betelgeze Wirtualnie
ART PHOTOGRAPHY BLOG
Still Life, Travel & Nature © 2014

Contact: betelgeze.wirtualnie[at].gmail

Looking for sth?

Followers