Content

2013/01/10

a w styczniu......

W styczniu…. kwitną wrzośce choć to przecież jeszcze zima(?) 
Snuje mi się po głowie fiolet... tworząc koncepcje na nowe obrazy i czuję, że zdecydowanie odwykłam od chodzenia w kozakach po zielonej trawie ;-)
A tak w ramach robienia porządków ze starym rokiem ;-).
Dawno, dawno temu Marianna na blogu In Molio zaprosiła mnie do zabawy....
Wiem, wiem jestem ‘niewdzięcznym’ tematem do takich zabaw i jak zwykle nie lubię im ulegać. Pomyślałam sobie jednak, że być może w nowym roku trzeba zrobić cos inaczej niz zwykle? Wprawdzie nie trzymam sie zasad bo nie będę nominować dalej itp. i to juz dawno temu było. Jednak ja zawsze wszystko robię ostatnia ;-) więc wpasowałam sie idelnie ;-)

Blog In Molio ściskam serdecznie!!

1.Co (lub kto) Cię skłoniło do pisania bloga?
Sama się skłoniłam, tylko, ze ja nie pisze bloga…ja go obrazuje ;-) bo zawsze mi się wydaje, ze obrazami też można wszystko opowiedzieć….

2.Jak długo piszesz i ile razy czułaś, że masz już dość?
Zaglądam na bloga wtedy, kiedy poczuję, że właśnie teraz chcę coś powiedzieć i czymś się podzielić. Pewnie dlatego jest on tak niesystematyczny (mam nadzieję, że odwiedzającym to nie przeszkadza ;-) :-)). Wyznaje zasadę, że wirtualny świat ma swoją własną magię i swoje prawa i niczego nie musimy robić na siłę. Dlatego, nie jest tak, że mam dość. Po prostu jestem kiedy chcę ;-) i czuję, że powinnam być. Za to blogi które lubię, kocham i podziwiam odwiedzam zawsze w każdej chwili i godzinie!!!

3. Kim chciałaś być, jak byłaś mała?
Miałam taki obraz - wizje – ja w garsonce ;-P na sympozjum naukowym przed milionową publiką wygłaszam wykład na temat ….(i tu następowała zmiana tematów z biegiem lat ;-)). Chciałam być naukowcem, najlepiej takim jak Jodie Foster w filmie Contact! W sumie nadal bym chciała….

4. Co robisz kiedy masz chandrę?
Pochłaniam tabliczkę czekolady w 10 minut i czytam blogi!

5. Potrawa-horror z dzieciństwa
Wszystkie potrawy, które nie zawierały czekolady.

6. Książka, jaką zawsze chciałaś przeczytać, ale nigdy nie miałaś czasu
Jest taka jedna książka, jedna jedyna, której za nic w świecie nie mogę przeczytać i leży na mojej półce od LAT!! Nie mogę jej przeczytać, nie dlatego, że nie mam czasu bo na czytanie zawsze ma się czas, nawet w windzie :D, ale dlatego, że za każdym razem (każdym!!!), kiedy ją zaczynam czytać usypiam!!!! Jamesa Joyce pewnie nigdy mi tego nie zapomni i nie wybaczy, ale jego Ulises jest wciąż nieprzeczytany ;-)

7. Książka, jaką chciałabyś kiedyś napisać
Zawsze marzyłam o tym, żeby napisać książkę ;-) serio!. Jednak nie mogę się ciągle zdecydować czy to ma być książka SF, książka podróżnicza czy książka filozoficzna. Być może nadejdzie taki dzień, że polaczę te gatunki w jedną książkę i wydam ją nakładem oczywiście jednego! egzemplarza, który to ukryje pod deskami i poczekam, aż ktoś ja znajdzie i okrzyknie epokowym dziełem :D hahaha. Chociaż..patrząc na ilość tekstu na moim blogu to widzę, ze kiepsko idzie mi to pisanie i prędzej wydam album ;-)

8. Czego nie umiesz, a chciałabyś się nauczyć
Wiele tego…. Oj wiele!! to może pierwsze, które przyszło mi do głowy - chciałabym nauczyć się grać na skrzypcach

9/10/11 od złotej rybki bym sobie zażyczyła:
- maszyny do podroży w czasie!
- różdżki uzdrawiającej
- i sesji zdjęciowej dla Vogua ;-)


Na koniec chcialam napisac, że jeszcze Nigdy w SWOIM ZYCIU nie napisalam tyle tekstu na tym blogu :D

9 comments :

 1. Dobrze się czytało! Bardzo-:)

  ReplyDelete
 2. Dobrze, że wzięłaś udział w zabawie - mogłam się dowiedzieć czegoś więcej o Tobie :)

  ReplyDelete
 3. Aż się prosi powiedzieć "prrr szalona", ale ja tak samo jak lubię patrzeć na Twoje fotografie, lubię czytać to co piszesz i im więcej tym lepiej: świetnie było dowiedzieć się o Tobie czegoś nowego :-).

  ReplyDelete
 4. no o tej garsonce i o tych wykładach i o książce i o skrzypcach. To bardzo dużo :-)

  ReplyDelete
 5. Czytalam z przyjemnoscia, naprawde ..., i stwierdzam, ze lubie Ciebie taka jaka jestes czyli i w slowach i w pieknych Twoich fotografiach ... I przypomnialas mi, ze rowniez mam zaleglosci w blogowej zabawie ktora naprawde powinnam juz dawno, dawno temu wykonac ... :-)

  Pozdrawiam serdecznie. M

  ReplyDelete

Marta

*As Betelgeze Wirtualnie
ART PHOTOGRAPHY BLOG
Still Life, Travel & Nature © 2014

Contact: betelgeze.wirtualnie[at].gmail

Looking for sth?

Followers