Content

2012/02/05

16:16 Klimt and Winter Sea….Niczym niezmącone obrazy Morza opowiadają mi swoje uśpione historie, tylko po to by zatrzymany czas w nieskończonym biegu dni nie pozwolił przeminąć ulotności.
Wierzyłam, ze zagubione przelotnie myśl są jak starannie zapakowany prezent, którego nikt jeszcze nie otworzył, a skrzypiący pod nogami śnieg, niczym stary zardzewiały zawias, może stać się co najwyżej bladym odbiciem szarej codzienności.
Tak jak tęsknota za poszukiwaniem swojej drogi wyznacza dążenie do celu, tak muzyka z dziecięcych marzeń ukoi zziębnięta duszę i pozwoli odejść niezapomniana w ciszy mroźnego poranka na zawsze.


Cóż z tego, że dorastamy? Wszak piękno tkwi w nieporadnie zapomnianych słowach i z pozoru nic nieznaczących chwilach.

W banalnie grającej duszy istnieje miliard kolorów i myśli realnie stęsknionych ku wolności. Obrazy uwiezione w oprawach czekające na swoją chwilę przebudzenia są jak mijane przez nas bezosobowe twarze pozostawiane za nami niczym ślady na piasku zmieszane ze śniegiem.

Gdyby tak uwierzyć że jutro będzie bezgranicznie idealne i nic nie zmieni przyszłości, której i tak nikt nie zapisał na stałe. Może, moglibyśmy zacząć żyć myślą o tym, że wszystko zależy od nas samych.

(...)
Kroniki Gdanskie, 20126 comments :

 1. Pokrzepiający tekst :-) A zdjęcia jak zwykle przepiękne :-)

  ReplyDelete
 2. Wiem, ze u Ciebie zawsze zobacze cos pieknego ... Twoje zdjecia i zapisane tutaj slowa bardzo lubie i sa mi bardzo bliskie ... M

  ReplyDelete
 3. Co za przepiękne widoki. Oniemiałam z zachwytu. Cudnie!

  ReplyDelete
 4. my dear, where are the NEW posts? come on come on, don't be lazy now :) how are you? will send you an email sometimes soon..

  ReplyDelete
 5. zakochałam się w tych zdjęciach ... pękam z zachwytu! :)
  magiczne miejsce :)

  ReplyDelete

Marta

*As Betelgeze Wirtualnie
ART PHOTOGRAPHY BLOG
Still Life, Travel & Nature © 2014

Contact: betelgeze.wirtualnie[at].gmail

Looking for sth?

Followers