Content

2011/06/16

Ponta de Sao LourencoPustkowie popielatych czerwieni zmieszane z zielenią dzikich traw to wersja klifów w wydaniu Madery. 2km trasa po najbardziej wysuniętym na wschód skrawku wyspy to ciekawa odmiana po tarasowych poletkach i domach wciśniętych w krajobraz wyspy jedno przy drugim.
Sao Lourenco to raczej jedno z niewielu miejsce na Maderze gdzie jest długo długo nic i do tego prosto, nie licząc urwiska klifu oczywiście.
Wiatr i szum morza i wiatr… mini wydanie Irlandii z dużą różnica temperatur w tle ;-)Kierunek - ok. 5km na wschód od miasta Canical. Asfaltowa droga kończy się sporym parkingiem na którym rezydują pan+sąsiad+budka z napojami (wiadomo wtedy ze trafiliśmy :-)). Dojazd z Funchal zajmuje ok. godzinę. Warto wybrać się na trasę do Canical lub do Machico (miasto wcześniej) chociażby po to, żeby przejechać sobie pod słynnym pasem startowym lotniska! Pomysłowi mieszkańcy Madery niezrażeni pofałdowaniem terenu wybudowali przedłużenie pasa na betonowych kolumnach wchodzących do morza. Chociaż pas startowy wielką atrakcją turystyczną być nie musi, to nie wiedzieć czemu pojawia się bardzo często na pocztówkach z Madery ;-)

4 comments :

  1. Really don't understand a word of polish but pictures are breathtaking. Absolutely just WOW:) The light in a second picture is amazing.
    YOU ARE SO GOOD
    greetings from rainy Finland

    ReplyDelete

Marta

*As Betelgeze Wirtualnie
ART PHOTOGRAPHY BLOG
Still Life, Travel & Nature © 2014

Contact: betelgeze.wirtualnie[at].gmail

Looking for sth?

Followers